Jak poprawnie umyć samochód w myjni bezdotykowej?

Wydaje nam się, że dzięki myjniom bezdotykowym nasze auto będzie wyglądało jakby wyjechało prosto z salonu. Jednak czasami szczotki jakie są tam używane pozostawiają wiele wątpliwości co do jakości materiału, z jakiego zostały wykonane i mogą sprawić, że lakier straci na żywotności.

Aby tego uniknąć, dobre myjnie posiadają szczotki wykonane ze specjalnej piany, którymi można umyć całą karoserię samochodu. Jednak przed przystąpieniem do głównego mycia, powinniśmy przepłukać włosie pod wysokim ciśnieniem. W ten sposób pozbędziemy się ze szczotki zanieczyszczeń, które mogłyby uszkodzić lakier samochodu.

Mycie pojazdu powinniśmy zacząć od dachu, gdyż pozwoli nam to uniknąć sytuacji, kiedy na umyte wcześniej drzwi lub błotniki spłynie warstwa brudu. Następnie kontynuujemy mycie drzwi, szyb oraz maski i na samym końcu zajmujemy się błotnikami i kołami. Warto również pamiętać o zabezpieczeniu karoserii przed czynnikami zewnętrznymi za pomocą opcji „woskowanie”. Program ten jest wskazany dla osób posiadających nowe samochody lakierowane w systemach dwuskładnikowych, gdyż przy starszych, malowanych lakierami akrylowymi, może to spowodować, że nawierzchnia stanie się matowa i wymagać będzie woskowania ręcznego. Nasze mycie powinniśmy zakończyć opcją „nabłyszczanie”, dzięki której na lakierze nie będą się tworzyły żadne zacieki.