Rdzewiejąca karoseria – czy jest na to rada?

Z pewnością nie jeden kierowca spotkał się z problemem rdzewienia karoserii i podwozia swojego samochodu

Problem ten staje się szczególnie doskwierający zimą, największymi sojusznikami korozji są wówczas woda, sól i inne środki chemiczne stosowane do rozpuszczenia śniegu i lodu.

Utrzymuj czystość

Środkiem na zapobieganie powstawania korozji lub zatrzymanie jej rozwoju, gdy już się pojawiła, jest przede wszystkim utrzymywanie czystości pojazdu. Najlepiej w tym celu regularnie udawać się do myjni samochodowej, pozwoli to uniknąć szkodliwej różnicy temperatur. Jeśli jednak decydujemy się zrobić to samodzielnie, powinniśmy zaopatrzyć się w myjkę ciśnieniową, dzięki czemu pozbędziemy się brudu z dużo większą dokładnością. Dodatkowo, samochód należy zabezpieczyć poprzez woskowanie lub użycie innych preparatów antykorozyjnych np. tych na bazie olejów.

Jeśli nie zdążyłeś odpowiednio przygotować swojego samochodu na wypadek korozji i obawiasz się, że mogła wyrządzić już jakieś szkody, odwiedź Auto Serwis Wadowicka. Oferujemy bezpłatny przegląd na linii diagnostycznej, wśród naszych usług znajdują się także blacharstwo i lakiernictwo.