PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Przewożenie psów i kotów w samochodzie

  04 Stycznia 2017

Wybierając się w samochodową podróż ze swoim pupilem na ferie zimowe, wakacje czy jakąkolwiek inną podróż, koniecznie trzeba się odpowiednio przygotować

Przewożenie zwierząt bez żadnych zabezpieczeń, poruszających się swobodnie po pojeździe, siedzących na naszych kolanach lub na fotelu, nie jest dobre ani dla ich bezpieczeństwa, ani dla pasażerów. Przygotowaliśmy poradnik, o czym należy pamiętać i w co się zaopatrzyć, aby długa podróż minęła bez zakłóceń.

Transporter dla czworonoga

Bardzo popularnym sposobem jest przewożenie zwierząt w transporterach. Mamy szeroki wybór: kontenery ze sztucznych tworzyw, materiałowe torby, metalowe klatki itp. Ich wybór zależy w dużej mierze od wielkości naszego czworonoga, transporter nie może być za ciasny, zwierzę musi mieć swobodę ruchu. Umieszczamy go w bagażniku lub na siedzeniu, dodatkowo przymocowując pasami bezpieczeństwa, aby był sztywny i stabilny. Ceny transporterów wahają się od około 30 do 300 złotych.

Szelki

Dla niewielkich i średnich czworonogów wygodną opcją obok transportera będą szelki. W kilku punktach przypina się do nich specjalną smycz, która następnie jest łączona z pasem bezpieczeństwa. Szelki wykonywane są z miękkich i lekkich materiałów, więc nie musimy martwić się o komfort naszych pupili. Stanowią wydatek do koło 50 zł.

Ochronne maty

Mata sprawdzi się dla dużych psów. Wykładamy nią bagażnik lub tylne siedzenia na kształt hamaka, zapobiegnie nie tylko ślizganiu się psa, ale też ochroni przed pobrudzeniem. Dodatkowo, zaleca się wstawienie metalowej kraty, która odgrodzi przestrzeń zwierzęcia od przestrzeni kierowcy. Kosztują około 100 zł.

Podróżując ze zwierzętami, należy zadbać nie tylko o kwestie techniczne, ale także o ich kondycję fizyczną i psychiczną. Nie powinny jeść nic przed, ani w trakcie jazdy, aby uniknąć problemów z układem pokarmowym. Pamiętajmy o robieniu przerw co koło 2 do 3 godzin, zabraniu ze sobą wody oraz zasłonięciu szyb, gdy słońce świeci mocno.

Gdy wybieramy się w podróż za granicę, musimy zadbać o kwestie formalne takie jak odpowiednie dokumenty: paszport, książeczka zdrowia, ponadto niezbędne są odpowiednie badania, szczepienia itp.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.