PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Czego unikać, aby nie uszkodzić zamarzniętego samochodu?

  23 Grudnia 2016

Czego unikać, aby nie uszkodzić zamarzniętego samochodu?

W tym tygodniu zima przywitała nas już oficjalnie

Co prawda, cały czas mamy do czynienia z minusowymi temperaturami, ale te naprawdę niskie mogą dopiero nadejść. O czym jeszcze, oprócz akumulatora, należy pamiętać, aby mrozy nie wpłynęły negatywnie na nasz samochód?

 

- Rozgrzewanie auta na podstoju to błąd, silnik wcale nie rozgrzeje się szybciej (najszybciej robi to w czasie jazdy), a jedynie ulegnie niepotrzebnemu zużyciu. Przy temperaturach rzędu -20 stopni najlepiej odczekać do około 10 sekund i spokojnie ruszyć. Złym pomysłem jest również przegazowywanie silnika.

- Nie pchać – kolejnym dużym błędem jest uruchamianie samochodu na tzw. pych, w ten sposób łatwo o uszkodzenie katalizatora, a w przypadku diesla o zerwanie paska rozrządu.

- Zamarznięta szyba? Plastikowa skrobaczka, chociaż bardzo popularna, może czasem zrobić więcej szkody niż pożytku – porysować szybę. To z kolei wpływa na widoczność. Najlepiej zatem zaopatrzyć się w specjalne płyny ułatwiające rozmrożenie lub pokrowce. Ponadto nie należy kierować gorącego nawiewu wprost na przemarzniętą szybę – może pęknąć.

Zima to szczególnie trudny czas dla samochodów, należy więc szczególnie o nie dbać, w Auto Serwisu Wadowicka wykonamy bezpłatnie nie tylko przegląd na linii diagnostycznej, ale tez diagnostykę komputerową oraz udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.