Akumulator w zimie

bmw

Jednym z powodów, przez który w zimie często nie możemy odpalić samochodu, jest akumulator

Wśród części auta, ta jest jedną ze szczególnie wrażliwych na temperatury, dlatego niezwłocznie powinniśmy zwrócić na nią uwagę, gdy zbliżają się mrozy.

 

Przy ujemnych temperaturach pojemność elektryczna akumulatora obniża się znacznie szybciej, jednocześnie ilość energii, jaką potrzebuje rozrusznik silnikowy w momencie uruchamiania samochodu wzrasta. Przy temperaturach dochodzących do –20°C poziom naładowania akumulatora może spaść nawet o ponad połowę. Niedoładowana bateria, zwłaszcza, gdy korzystamy z samochodu nieregularnie może w końcu ulec głębokiemu rozładowaniu, zamarznięciu lub innym uszkodzeniom. Akumulator zimą powinniśmy ładować do pełna, gdy tylko gęstość elektrolitu spada poniżej 1,27-1,28 kg/l, a napięcie spoczynkowe poniżej 12,7V.

 

zawieszenie

 

Najlepiej, jeśli prawidłowo używamy akumulatora i dbamy o jego stan przez cały rok, wówczas prawdopodobieństwo awarii w zimie jego mniejsze. Upewnij się, że twój akumulator nie zawiedzie Cię tej zimy, w Auto Serwis Wadowicka dokonamy badania jego stanu oraz zadbamy o przedłużenie jego żywotności. Obecnie, przy przeglądzie okresowym oferujemy gratis diagnostykę komputerową.