Sprawdzenie i ustawienie oświetlenia. Jak to zrobić?

photo-1458223014068-48657646bfb7Jesień to pora roku, podczas której dni są szare, często pada, występują mgły i coraz wcześniej zapada zmrok. Sprawne i dobrze ustawione światła to w takich warunkach gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy. Przed rozpoczęciem jesiennego sezonu warto upewnić się, czy z twoim oświetleniem samochodowym wszystko jest w należytym porządku.

Diagnoza świateł powinna zacząć się od sprawdzenia stanu reflektorów i żarówek, które z biegiem czasu tracą swoje własności. Później sprawdź światło stop – powinno świecić zdecydowanie mocniej niż pozostałe. Równie ważna jest kontrola świateł kierunkowskazów. Muszą być bardzo intensywne, a czas ich zadziałania nie powinien przekraczać 1 sekundy. Teraz warto skupić się na światłach pozycyjnych. Oprócz intensywności świecenia warto zwrócić też uwagę na stan kloszy – nie mogą być zabrudzone oraz pęknięte. Na koniec zostaw sobie sprawdzenie lampek kontrolnych i pozostałych świateł – awaryjnych, przeciwmgłowych, cofania. Jeśli oświetlenie działa poprawnie, zajmij się jego odpowiednim ustawieniem. Warto sprawdzać je przynajmniej raz w roku, bo na skutek częstych drgań i wstrząsów mogą zmieniać swoje położenie.

Jeśli chcesz dokonać profesjonalnego sprawdzenia oświetlenia i ustawienia świateł, warto odwiedzić profesjonalnego mechanika samochodowego. Umów się do Auto Serwisu Wadowicka na bezpłatny przegląd i bądź pewien, że jazda po drogach w porze jesiennej będzie dla ciebie w pełni bezpieczna.