PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Dezynfekcja klimatyzacji. Dlaczego warto ją przeprowadzać?

  18 Sierpnia 2016

Jeśli posiadasz w swoim samochodzie klimatyzację, na pewno nie wyobrażasz sobie bez niej prowadzenia samochodu szczególnie, gdy na dworze wysoka temperatura, a przed tobą długa trasa. Niestety nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie dbanie i czyszczenie tej aparatury.

Dlaczego jest to takie istotne? Po pierwsze, z powodu grzybów i pleśni gromadzącej się na parowniku, w aucie może zacząć rozprzestrzeniać się brzydki zapach. Wilgotny parownik ukryty przed światłem jest idealnym miejscem do rozwoju rożnych organizmów. Powstały w ten sposób nieprzyjemny zapach jest nawiewany do wnętrza pojazdu, powodując nie tylko dyskomfort, ale również realne zagrożenie dla naszego zdrowia - ponieważ rozwiewane bakterie mogą przyczyniać się do powstania reakcji alergicznych.

Istnieje kilka sposobów na przeprowadzenie dezynfekcji klimatyzacji. Pierwsza z nich to metoda tradycyjna - piankowa. Aby zniszczyć grzyby i bakterie używa się grzybobójczego preparatu w sprayu, który wprowadza się w kierunku parownika przez kanały nawiewowe. Niestety dezynfekcja tym sposobem nie jest zbyt dokładna, ponieważ nie da się spryskać całego parownika.

Inną metodą jest użycie ultradźwięków. Stosuje się w niej specjalne urządzenie zwane „czajnikiem”. Polega na rozpylaniu przez wentylatorek zamontowany wewnątrz urządzenia płynu czyszczącego. Niestety, urządzenie nie działa w połączeniu z każdym środkiem dezynfekującym.

Ostatni sposób polega na wykorzystaniu ozonu. W tej metodzie będziesz potrzebować odgrzybiacza ozonowego, który wytwarza ozon usuwający pleśń, bakterie oraz wszystkie inne organizmy. Urządzenie jest bardzo wydajne, wytwarza nawet do 1000 mg/h ozonu. Dezynfekcję układu klimatyzacji powinno się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku. Jeśli nie jesteś zdecydowany od razu na zakup tego urządzenia, możesz najpierw sprawdzić skuteczność tej metody zlecając jej wykonanie w myjni mającej taką usługę w swojej ofercie.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.