PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Opony. Kiedy wymienić i jak przechowywać?

  04 Sierpnia 2016

Opony to jeden z ważniejszych elementów, który wpływa na nasze bezpieczeństwo

Dlatego kierowcy powinni zwrócić na nie szczególną uwagę i pamiętać o ich regularnej wymianie, przeglądzie i odpowiednim przechowywaniu.  Sezonowa wymiana opon to najważniejsza rzecz, o której powinien pamiętać każdy właściciel samochodu. Najlepszy moment na wymianę opon letnich na zimowe jest wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada do 7 stopni Celsjusza i utrzymuje się przez około 10 dni. Opony powinny zostać także wymienione, gdy zauważymy, że bieżniki zużyły się – rowki bieżnika nie mogą być głębsze niż 1,6 mm.

   

Kontroluj ciśnienie w oponach

Jeżeli chcemy zmniejszyć ryzyko utraty panowania nad samochodem i ochronić opony przed zbyt szybkim zużyciem, konieczna jest regularna kontrola ciśnienia w oponach. Najlepiej sprawdzać je raz w miesiącu oraz przed każdą podróżą. Aby pomiar był jak najbardziej wiarygodny, konieczna jest kontrola na zimnych oponach, na których nie jeżdżono minimum przez dwie godziny oraz nie przejechano dystansu dłuższego niż 3 km.

Gdzie przechowywać opony?

Kierowcy często nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest miejsce, w którym przechowują swoje opony. Nie powinno mieć ono dostępu do światła, substancji chemicznych i wilgoci. Aby być pewnym, że opony są przechowywane w jak najbardziej odpowiednich warunkach, warto skorzystać z ofert profesjonalnych serwisów samochodowych. Auto Serwis Wadowicka oferuje swoim klientom przechowywanie kompletu opon przez 9 miesięcy w cenie 29 zł. Co więcej, każdy klient, który pozostawi opony w naszym salonie, otrzyma kupon o wartości 30 zł na mycie auta z zewnątrz. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.