Przegląd klimatyzacji samochodowej. Na czym polega?

przegląd klimatyzacji kiedy zrobić

Lato to okres, w którym ciężko wyobrazić sobie jazdę samochodem bez klimatyzacji

Aby mieć pewność, że sprzęt nie zawiedzie w sezonie, warto poddawać go regularnym przeglądom i serwisowi. Jeśli zaniedbamy okresowe kontrole klimatyzacji samochodowej narazimy siebie oraz pasażerów na wdychanie z układu wentylacji szkodliwych substancji (grzybów, drobnoustrojów, bakterii), zacznie wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach i hałas, a zużycie paliwa zwiększy się. Warto też pamiętać, że poprawnie działająca klimatyzacja nie tylko zapewnia w samochodzie odpowiednią temperaturę, ale przyspiesza też odparowywanie szyb, co może stać się użyteczne w chłodniejszych porach roku.

 

przegląd klimatyzacji kiedy zrobić

 

Jak wygląda prawidłowo przeprowadzony przegląd klimatyzacji?

Mechanik powinien sprawdzić jej szczelność, poziom oleju oraz czynnika chłodzącego, skontrolować stan parownika, filtra kabinowego i osuszacza oraz zweryfikować układ wentylacyjny.

Auto Serwis Wadowicka oferuje kompleksowe przeglądy klimatyzacji, w ramach których wykonamy dla Państwa wszystkie opisane powyżej czynności. Gwarantujmy, że dzięki tej drobnej inwestycji, będą mogli cieszyć się Państwo sprawnie działająca klimatyzacją podczas urlopu, ale też przez cały rok. Co więcej, dla wszystkich klientów, którzy zdecydują się wykonać przegląd klimatyzacji w naszym serwisie, przygotowaliśmy kupony na bezpłatne mycie auta z zewnątrz.