PLUA

  All articles

The most common car problems (what breaks down most often)

  07 June 2022

The most common car problems (what breaks down most often)

Problemy z akumulatorem

Żywotność akumulatora jest niestety dość krótka — po 3-4 latach eksploatacji część trzeba wymienić. Paradoksalnie im nowszy model samochodu, tym częściej właśnie ten element staje się głównym źródłem problemów. Stan akumulatora można kontrolować poprzez obserwację elektroniki w samochodzie. Jeśli układ elektryczny zacznie zawodzić (np. światła będą świecić słabiej niż kiedyś) jest to znak, że nasz akumulator może być już na wyczerpaniu i powinniśmy zastanowić się nad jego wymianą. Nie należy ignorować tego typu sygnałów, ponieważ awaria akumulatora najczęściej bywa jednoznaczna z niemożnością włączenia auta, co np. w długiej trasie będzie oznaczać poważne kłopoty.    

Kłopoty z silnikiem

Nadmierna eksploatacja samochodu, rzadka wymiana oleju oraz rozrząd niewymieniany przez zbyt długi czas to czynniki, które mogą spowodować poważne problemy z silnikiem. Brak wymiany oleju potrafi w konsekwencji doprowadzić m.in. do obrócenia się panewek korbowodowych, uszkodzenia turbosprężarki, zatkania się smoka olejowego, a nawet zatarcia silnika. Z kolei zaniedbanie serwisowania rozrządu może całkowicie zniszczyć silnik. Koszty naprawy bądź wymiany uszkodzonego silnika idą w tysiące złotych, więc w tym wypadku profilaktyka powinna być dla nas szczególnym priorytetem.  

Uszkodzone drążki kierownicze

Uszkodzona końcówka drążka kierowniczego to jedna z najczęstszych awarii w samochodzie. Drążek odpowiedzialny jest za połączenie zwrotnicy zwieszenia z przekładnią kierowniczą, czyli za efektywne prowadzenie przednich kół naszego auta, więc jego uszkodzenie może mieć bardzo poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa jazdy. Charakterystyczny stukot z okolic komory silnika to wyraźny sygnał, że należy udać się do mechanika. Na szczęście akurat w tym przypadku wymiana zużytej części jest stosunkowo niedroga. Oczywiście podatnych na awarię części samochodowych można wymienić znacznie więcej. Należy jednak pamiętać, że to, jak często musimy serwisować pojazd, w dużej mierze zależy od naszego sposobu jazdy. Dlatego powstrzymanie się od szarżowania na drodze i bieżące monitorowanie stanu technicznego samochodu jest najlepszym sposobem na uniknięcie niemiłych niespodzianek, które nadwyrężą nasz budżet o wiele bardziej niż cykliczna wymiana zużytych części. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i skorzystania z usług serwisu samochodowego!

The most common car problems (what breaks down most often)

Make an appointment
free review
your car

MAKE AN APPOINTMENT

The review is free and without obligation

Is your car's
registration inspection
about to expire?

Make an appointment for a review!

MAKE AN APPOINTMENT

Official and uniform prices throughout the country

Inne artykuły:

Warranty for performed services and installed parts is honored throughout Poland.