ENUA

  Wszystkie artykuły

Czym przekonuje do siebie samochód terenowy?

  05 Maja 2022

Na rynku istnieje wiele modeli samochodów. Niektórzy kierowcy preferują szybkie samochody, zapewniające dozę adrenaliny podczas jazdy, inni poszukują kolekcjonerskich, starszych i mało dostępnych modeli, a inna grupa kierowców chce zakupić bezpieczny i wygodny model dla siebie i całej rodziny. W zależności od celu zastosowania i potrzeb, wybierane są różne rodzaje samochodów - w tym również terenowe. Co je charakteryzuje i jakie są ich zalety?

Czym przekonuje do siebie samochód terenowy?

Co warto wiedzieć o samochodach terenowych?

Zadaniem samochodu terenowego jest jazda i pokonywanie przeszkód terenowych bez żadnego uszczerbku samochodu ani bez jego specjalistycznego przygotowania. Kluczowym elementem odróżniającym takie samochody od aut osobowych jest wielkość, zastosowane opony, zderzak, a także obowiązkowy napęd na cztery koła. Konstrukcja większości samochodów terenowych oparta jest na ramie - jednak mimo wielu głosów, że jest ona niezbędna do kwalifikacji samochodu do rodzaju terenowego, jest to nieprawdą. Konieczny jest jednak reduktor, który podwaja docierającą do silnika koła siłę napędową. Wbrew powszechnej opinii, że samochody terenoweSUV-y są bezpieczniejsze od innych modeli, nie jest to potwierdzone żadnymi badaniami. Opinia taka może być rozpowszechniana z racji wielkości i wysokości samochodów, które mogą pozornie wydawać się bezpieczniejsze.

Zalety samochodów terenowych

Do zalet samochodów terenowych można zaliczyć: • napęd na 4 koła zwiększa przyczepność do podłoża i zwiększa komfort jazdy, także zimą, • duży komfort psychiczny podczas jazdy - wyżej usytuowane miejsce kierowcy i pasażerów oraz dosyć duża odległość od kierownicy do zderzaka, zwiększa poziom wewnętrznego komfortu i spokoju, oraz może być kluczem do zapobiegnięcia wypadku drogowego, • większa widoczność i przejrzystość za kierownicą, • swoboda jazdy po trudnym terenie - dziury lub ubytki w nawierzchni nie stanowią żadnego problemu, • samochód ten jest doskonały do holowania przyczepy, • większa pojemność samochodów niż standardowych modeli, w tym dużo większe bagażniki, • samochód doskonały na dłuższe wyprawy dzięki przestronności i pojemności, • budowa ramowa (w większości samochodów terenowych) oraz stosowany napęd, przekłada się na ich jakość oraz późniejszą cenę potencjalnej sprzedaży - ich wartość nie spada tak szybko, jak podstawowych modeli, • możliwość odkrywania nieznanego - jazda po różnych typach terenu, do nieodkrytych i dzikich miejsc jest dzięki nim możliwa. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą propozycją usługową, oraz zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy!

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.