Naprawa i wymiana tłumików w Krakowie

Sprawnie działający układ wydechowy w samochodzie to gwarancja bezpiecznej i komfortowej jazdy. Hałas, nietypowe wibracje i częste spadki mocy silnika to sygnały do tego aby sprawdzić stan naszego układu wydechowego.

Układ ten zaczyna się kolektorem, odbierającym spaliny z cylindrów silnika i wprowadzającym je do rury wydechowej, kolejno możemy w nim znaleźć katalizator, element sprężysty, tłumik wstępny tzw. pierwszy oraz końcowy tłumik wydechu.

Zadzwoń i umów się na darmowy przegląd +48 (12) 269-29-00

Tłumik to najważniejszy element układu wydechowego, który przede wszystkim redukuje (tłumi) hałas pracującego silnika oraz zajmuje się odprowadzaniem spalin z układu oczyszczając je przy tym zgodnie z obowiązującymi normami sprawiając, że auto spełnia normy dotyczące ochrony środowiska, a my bez obaw możemy z niego korzystać. Natomiast jego zła praca może przysporzyć nam wielu kłopotów w postaci zabrania dowodu rejestracyjnego i niedopuszczenia pojazdu do użytku.

Układ wydechowy nie tylko zapewnia optymalną pracę silnika, ale również wpływa na komfort jazdy pasażerów i kierowcy. Nie ma nic gorszego niż czarna smuga roztaczająca się za samochodem czy też warczący silnik. Nie tylko irytuje on pasażerów ale również przechodniów. Warto więc okresowo sprawdzać stan układu wydechowego, również po to aby zapobiec jego przyszłym awarią, gdyż zaniedbany może doprowadzić do szeregu uciążliwych i drogich awarii. Ponadto uszkodzone elementy nie tylko powodują nadmierną emisję szkodliwych gazów do atmosfery, ale również negatywnie wpływają na dynamikę, spalanie i trwałość silnika.

Układ wydechowy dodatkowo narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i bardzo wysokie temperatury sięgające nawet kilkuset stopni Celsjusza oraz ich wahania przez co może on ulegać naprężeniom i korozji jak i pęknięciom oraz perforacjom rury wydechowej jak i tłumika. Dlatego warto zadbać o to aby regularnie sprawdzać układ wydechowy swojego samochodu, nawet wtedy gdy nie wydaje on niepokojących dźwięków.

Nasz serwis oferuje szereg usług związanych z naprawą i obsługą układu wydechowego. W szybki i profesjonalny sposób naprawimy i wymienimy Twój tłumik, tak abyś mógł cieszyć się z komfortu jazdy.