akumulator

Naprawa i wymiana akumulatorów w Krakowie

Auto Serwis Wadowicka oferuje szereg usług związanych z wymianą i obsługą akumulatorów samochodowych.

W naszej ofercie znajdą Państwo akumulatory o szerokim zakresie zastosowań i dostępnych pojemności. Wśród nich znajdują się baterie do:

  • samochodów osobowych (także z systemem start-stop)
  • systemy akumulatorów do pojazdów ciężarowych (24V)
  • ogniwa do motocykli i skuterów
Zadzwoń i umów się na darmowy przegląd +48 (12) 269-29-00

Nasz asortyment składa się z akumulatorów renomowanych producentów jak Bosch, Centra, Exide, Varta i innych. Większość akumulatorów dostępnych w naszym serwisie to akumulatory bezobsługowe.
Świadczymy usługi montażu zakupionego w naszym serwisie nowego akumulatora. Ponadto zajmiemy się utylizacją starego akumulatora zgodnie z zaleceniami środowiskowymi.
Przeprowadzamy również diagnostykę obecnie użytkowanych akumulatorów – wykonujemy test oporności wewnętrznej i pomiar spadku napięcia.
Podczas ładowania akumulatora, między innymi podczas pracy silnika, wydzielają się tlen oraz wodór, pochodzące z elektrolitu. 40% elektrolitu stanowi kwas siarkowy, który nie odparowuje, woda tak. Poziom mieszaniny ulega przez to ciągłemu obniżaniu się.
Kontrola poziomu mieszaniny w związku z tym jest konieczna, aby nie doprowadzić do jej zbytniego obniżenia się. W klasycznych akumulatorach kontrolujemy poziom minimum raz do roku, najlepiej przed zimą. Jeżeli chodzi o akumulatory bezobsługowe, warto zrobić to dopiero po kilku latach eksploatacji.
W naszym serwisie sprawdzimy stan Twojego akumulatora, oraz zadbamy o jego dłuższą żywotność. W przypadku konieczności wymiany, doradzimy, który akumulator najlepiej sprawdzi się w Twoim samochodzie.