ENUA

  Wszystkie artykuły

Jak przygotować samochód przed wakacyjnym wyjazdem?

  10 Sierpnia 2022

Podróż na wymarzone i długo wyczekiwane wakacje własnym środkiem transportu powinna być przyjemna i przede wszystkim wygodna. Własny samochód, kamper lub bus to dodatkowa przestrzeń na bagaże, rowery lub inny sprzęt i akcesoria. Zanim jednak bagażnik się zapełni, a GPS zostanie ustawiony na cel podróży, należy odpowiednio przygotować pojazd na długą wycieczkę. Pomoże to uniknąć nerwów i stresu spowodowanych nagłą, niespodziewaną awarią na środku autostrady, a również usprawni przejazd. Ważne, aby przemyśleć każdy szczegół podczas planowania wakacyjnego wyjazdu.

Jak przygotować samochód przed wakacyjnym wyjazdem?

Symptomy i znaki

Kiedy samochód daje znać o jakiejś nieprawidłowości, nie można tego zlekceważyć. Każda oznaka jego niewłaściwej pracy powinna być sprawdzona w profesjonalnym serwisie samochodowym. Zwłaszcza przed wakacyjnym wyjazdem, kiedy walizki są już prawie spakowane, hotel zarezerwowany, a dzieci ubrane w stroje kąpielowe należy sprawdzić stan techniczny pojazdu. Nie można lekceważyć świecących kontrolek, dymiącej rury wydechowej czy niecodziennych dźwięków wydobywających się spod maski. Każdy detal powinno się zweryfikować ze specjalistą, choćby profilaktycznie. Tylko sprawny samochód zapewni bezpieczną podróż kierowcy, jak i jego bliskim.

Co sprawdzić?

Samochód, który na co dzień nie sprawia problemów na drodze, może niespodziewanie uszkodzić się podczas dłuższej podróży. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy dokładnie sprawdzić najważniejsze jego elementy. Olej silnikowy powinien zostać sprawdzony przed wyruszeniem w drogę. Ważne, aby podczas takiej kontroli poziomu oleju samochód znajdował się na równej powierzchni, a silnik był chłodny. Nie warto sprawdzać jego poziomu dzień czy dwa wcześniej, bo może on zmienić się nawet kilka godzin przed odjazdem. Stan opon to następna istotna kwestia. Oprócz podnośnika i klucza należy przygotować zapasową oponę, zwłaszcza jeśli te założone są już lekko zużyte i wytarte. Kontrola hamulców to podstawa. Od nich zależy bezpieczeństwo podróży, a w tym życie kierowcy i jego najbliższych. Warto je sprawdzić przed wyjazdem w zaufanym serwisie. Wycieraczki oraz światła mogą się wydawać dodatkowymi funkcjami samochodu, ale tak naprawdę odgrywają kluczową rolę. Warto zaopatrzyć się w zapasowe żarówki i dobry płyn do spryskiwaczy. Ponadto przyda się spakować między walizki ładowarkę do akumulatora i przedmioty zabezpieczające kierowcę, czyli kamizelkę odblaskową i trójkąt ostrzegawczy. Nasz Auto Serwis Wadowicka dba o swoich klientów, dlatego przegląd zawsze jest wykonywany przez doświadczonych fachowców. Zaufanie serwisowi Twój Mechanik to sposób na bezpieczny wyjazd wakacyjny. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszego serwisu samochodowego!

Jak przygotować samochód przed wakacyjnym wyjazdem?
Jak przygotować samochód przed wakacyjnym wyjazdem?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.