PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Sukces FIATA 500 - dlaczego tak wiele osób się na niego decyduje?

  07 Września 2021

Sukces FIATA 500 - dlaczego tak wiele osób się na niego decyduje?

Rekordy Fiata 500

Obecny na rynku od 2007 roku, Fiat 500 to samochód, który nieustannie bije nowe rekordy. Auto produkowane jest również w Polsce, a dokładnie w Tychach. Także tam pobito rekord — żadna fabryka w Polsce nie wyprodukowała wcześniej tylu aut jednego modelu, co tyskie Stellantis. Liczba samochodów Fiat 500 wyniosła 2,5 miliona. Model wyprzedził Fiata Pandę (wyprodukowanego w ilości 2,168 milionów egzemplarzy), a nawet klasykę gatunku — Fiata 126p (który powstał w ilości 2,166 milionów egzemplarzy). Fiat 500 o numerze 2 500 000 to model Dolcevita z silnikiem hybrydowym technologii Mild Hybrid, który trafił do Francji. https://twojmechanik.com/2021/08/09/czesci-oryginalne-czy-zamienniki-ktore-wybrac/

Fenomen Fiata 500

Fiat 500 cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem od momentu, gdy pojawił się w 2007 roku na rynku. Powodem jego niezaprzeczalnej popularności jest z pewnością retro wygląd, nawiązujący do słynnego modelu Fiata sprzed 60 lat. Za sukces odpowiedzialna jest również przystępna cena oraz szeroka oferta dostępnych modeli. Fiat 500 to auto doskonale dostosowane do miejskiego stylu życia. Pojazd jest bestsellerem w aż 11 krajach europejskich, a w kolejnych czterech znajduje się w pierwszej trójce najpopularniejszych samochodów. Obecnie, jest eksportowany do 100 państw na całym świecie, a 80 procent egzemplarzy trafia poza Włochy. Czyni go to najszerzej rozpowszechnionym na świecie modelem Fiata.

Nowy Fiat 500 z napędem elektrycznym

Marka nie spoczywa jednak na laurach i stawia na ciągły rozwój. Nowy Fiat 500 jest samochodem wyposażonym w napęd elektryczny, który pobił kolejny rekord — w 2021 roku został najlepiej sprzedającym się autem elektrycznym. Już niedługo w salonach Fiata ma się również pojawić nowy model — Fiat 500 3+1, wyposażony w „magiczne drzwi”, które mają ułatwić wsiadanie, umożliwić wygodniejsze wkładanie i wyjmowanie przedmiotów o większych gabarytach, a także usprawnić proces sadzania dziecka w foteliku. Jest to rozwiązanie, które czyni ten model jeszcze bardziej dostosowanym do miejskiego stylu życia.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.