PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Przebieg samochodu — czy naprawdę ma aż tak duże znaczenie?

  07 Kwietnia 2020

Przebieg samochodu — czy naprawdę ma aż tak duże znaczenie?

Przebieg samochodu zobrazowany jest w formie zestawu cyfr na liczniku

Jego poziom świadczy o stanie i kondycji elementów eksploatacyjnych samochodu. Wśród kierowców krążą legendy o tym, jaki przebieg jest akceptowalny, jakie cyferki wskazują jaki problemy z autem itd. Czy auta z dużym przebiegiem są rzeczywiście aż tak straszne jak je malują?

Jak oszukać potencjalnego kupującego?

Niegdyś akceptowalny przebieg musiał wynosić mniej niż 100 000 km, teraz liczba wzrosła do 180 000 km. Sprzedawcy używanych aut doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak wielki strach w potencjalnych kupujących wywołuje duża cyfr na liczniku. Aby oszukać nieco rzeczywistość, przed wystawieniem samochodu na sprzedaż dokonuje się różnego rodzaju operacji, które na celu mają zatuszowanie rzeczywistego wskazania licznika kilometrów. Elementem obowiązkowym wykonywania takich poprawek, jest korekta wyniku na liczniku. Po porządnie wykonanej zmianie przebiegu, jego rzeczywisty stan możliwy będzie do odkrycia tylko wtedy, gdy od A do Z sprawdzi się wszystkie elementy samochodu, o których informacja zapisuje się w przebiegu. Tuszowaniu rzeczywistości towarzyszy jeszcze wymiana fotela kierowcy, kierownicy, osłony dźwigni do zmiany biegów, nakładek na pedały. Oczywiście przedmioty nie są zmieniane na zupełnie nowe, tylko na trochę mniej zużyte.    

Dbam to mam!

Wiedząc już, że mała liczba na przebiegu, wcale nie musi świadczyć o świetnej kondycji samochodu, możemy założyć, że cyfry nie muszą mieć znaczenia, a skupić trzeba się głównie na stanie auta. Pojazdy składają się z dużej liczby części. Trwałość każdej z nich zależy od innych czynników. Niektórym do zużycia wystarczy kilkanaście kilometrów, innym kilkadziesiąt. Tym, na co powinno się zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, jest dokumentacja historii przeglądów. Jeśli właściciel dbał o pojazd i przed decyzją o sprzedaży wymienił w nim wszystkie najważniejsze elementy, to istnieje duża szansa, że taki samochód posłuży nam lepiej, niż jego odpowiednik z mniejszą liczbą przebiegu, ale zaniedbanym wnętrzem.

Przebieg przebiegowi nierówny

Zakup używanego samochodu zawsze wiąże się z ryzykiem. Z czasem przebieg stał się elementem kluczowym, i w wielu przypadkach zaważył on na decyzji o rezygnacji z wystawionego pojazdu. Nie należy jednak pozwolić, aby emocje wzięły górę i przy oglądaniu potencjalnego auta, trzeba zwrócić uwagę na jego stan wewnętrzny i zapytać o historię przeglądów. Auta różnych właścicieli mogą mieć taki sam przebieg, ale to to, jak ktoś dbał o swojego czterokołowca powinno być najważniejsze.

Przebieg samochodu — czy naprawdę ma aż tak duże znaczenie?

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.