PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Uwaga mróz! Czyli, jak radzi sobie z autem w minusowych temperaturach.

  25 Stycznia 2019

Uwaga mróz! Czyli, jak radzi sobie z autem w minusowych temperaturach.

Niskie temperatury są niezwykle uciążliwe i to w wielu kwestiach, jedną z nich jest jazda samochodem. Mróz wpływa negatywnie na stan pojazdu! Skrobanie szyb pozostawia rysy, zamarznięta woda powoduje blokowanie zamków i przymarzanie uszczelek. Warto więc zdać sobie sprawę z tego, jak najlepiej radzić sobie w tych temperaturach, aby nasz samochód ucierpiał na tym jak najmniej.

Zamarznięty zamek!

Często zdarza się tak, że w skutek niskich temperatur mamy problem z dostaniem się do samochodu. Spowodowane jest to faktem, że pomiędzy szczeliny w uszczelkach oraz zamkach dostaje się woda, która pod wpływem ujemnej temperatury zamarza i blokuje nam dostęp do samochodu. Dlatego warto już wcześniej zadbać o uszczelki i zamek, najlepiej pokryć ją warstwą ochronnego silikonu, które są dostępne na rynku.    

Słaba widoczność?

Chyba każdy z nas, kto jeździ samochodem wie co to znaczy wstawać wcześniej, aby doprowadzić zamarznięte szyby do porządku. Mocne skrobanie szyb może powodować liczne rysy, które są nieestetyczne i wpływają negatywnie na widoczność. Na rynku występują środki, które ułatwiają usunięcie lodu i szronu z szyb, warto się w nie zaopatrzyć w mroźne dni. Nie zapominaj również o wycieraczkach - pamiętaj, aby były w dobrym stanie oraz aby były utrzymywane w czystości. Warto przemywać je ściereczką, co pozwoli na usunięcie zabrudzeń, albo lodu, który może porysować szybę. Równie ważny w zapewnieniu widoczności jest płyn do spryskiwaczy, nie zapomnij, aby wymienić go na taki, który wytrzymuje niskie temperatury! W innym przypadku przewody doprowadzające mogą zamarznąć.

A co z myciem samochodu?

Istnieje przekonanie, że samochodu nie wolno myć zimą, a to błąd. Nawarstwiający się brud negatywnie wpływa na stan naszego samochodu, dlatego mycie auta zimą jest obowiązkowe. Należy jednak zachować pewne warunki, aby było ono dobrze wykonane. Jeśli planujesz umyć samochód sprawdź pogodę i wybierz ten dzień, w którym temperatura jest najwyższa. Pamiętaj również, aby po myciu dobrze osuszyć samochód, tak aby nie zamarzł. Najlepiej myć samochód w specjalistycznych myjniach ręcznych w ogrzewanych pomieszczeniach, to zmniejszy ryzyko zamarznięcia wody.

Odpowiednie paliwo!

W niskich temperaturach bardzo często zdarzają się kłopoty z rozruchem silnika, a ich przyczyną może być słabej jakości paliwo. Pamiętaj, aby korzystać z tych olejów napędowych, które są odporne na tracenie temperatury płynięcia paliwa.  

Uwaga mróz! Czyli, jak radzi sobie z autem w minusowych temperaturach.
Uwaga mróz! Czyli, jak radzi sobie z autem w minusowych temperaturach.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.