PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Jazda autem w upałach – porady

  22 Czerwca 2018

Z dnia na dzień przeglądając prognozy pogody możemy zauważyć, że przed nami zapowiadane są coraz to większe upały. Zresztą nie ma się co dziwić, w końcu rozpoczyna się sezon letni. Jak jednak radzić sobie z wysokimi temperaturami podczas jazdy samochodem?

Wysoka temperatura może sprawić, że nasza koncentracja podczas jazdy autem będzie obniżona. Dodatkowo wpływa ona również negatywnie na nasz komfort. Dlatego warto pamiętać o dbaniu o dobre samopoczucie kierowcy, jak i pasażerów.

Na początek w miarę możliwości parkujmy samochód w cieniu. Wnętrze pojazdu bardzo szybko się nagrzewa i osiąga efekt jak w szklarni. Dodatkowo można też założyć ekrany na przednią szybę oraz na boczne. Pomimo, że ich skuteczność jest niewielka, to sprawią, że elementy w aucie mniej się nagrzeją i nie będą parzyć. Może to być na przykład kierownica, skrzynia biegów czy uchwyty przy drzwiach. Takie ekrany wpłyną także na komfort podczas jazdy dla pasażerów. Są one bardzo łatwe w montażu, ponieważ mocuje się je na przyssawkach.

Kolejnym sposobem mogą być przyciemniane szyby. Pamiętajmy jednak, że nie wolno nam ich zastosować do czołowej szyby, jak i do tych przednich bocznych.

Planując podróż warto wziąć pod uwagę, że lepiej będzie wyruszyć z samego rana lub wieczorem, kiedy ruch na drogach będzie mniejszy, a temperatura nie tak wysoka. Jeśli posiadasz klimatyzację w samochodzie, to przed wyjazdem sprawdź ją, a także stan filtra kabinowego. Warto też jest umyć szyby z obu stron, ponieważ ograniczy to refleksy światła. Oczywiście przed wyruszeniem nie zapominajmy o przewietrzeniu nagrzanego pojazdu. Podczas jazdy samochodem planujmy także regularne postoje około co 2 godziny.

Cenną wskazówką może być także zwrócenie uwagi na to jak będziemy ubrani podczas jazdy samochodem. Wybierzmy luźne, przewiewne ubrania z naturalnych tkanin. Pamiętajmy też o okularach przeciwsłonecznych. Zaopatrzmy się także w duże ilości wody do picia.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.