Czego unikać, aby nie uszkodzić zamarzniętego samochodu?

rozgrzewanie auta zimą

W tym tygodniu zima przywitała nas już oficjalnie

Co prawda, cały czas mamy do czynienia z minusowymi temperaturami, ale te naprawdę niskie mogą dopiero nadejść. O czym jeszcze, oprócz akumulatora, należy pamiętać, aby mrozy nie wpłynęły negatywnie na nasz samochód?

rozgrzewanie auta zimą

 

– Rozgrzewanie auta na podstoju to błąd, silnik wcale nie rozgrzeje się szybciej (najszybciej robi to w czasie jazdy), a jedynie ulegnie niepotrzebnemu zużyciu. Przy temperaturach rzędu -20 stopni najlepiej odczekać do około 10 sekund i spokojnie ruszyć. Złym pomysłem jest również przegazowywanie silnika.

– Nie pchać – kolejnym dużym błędem jest uruchamianie samochodu na tzw. pych, w ten sposób łatwo o uszkodzenie katalizatora, a w przypadku diesla o zerwanie paska rozrządu.

– Zamarznięta szyba? Plastikowa skrobaczka, chociaż bardzo popularna, może czasem zrobić więcej szkody niż pożytku – porysować szybę. To z kolei wpływa na widoczność. Najlepiej zatem zaopatrzyć się w specjalne płyny ułatwiające rozmrożenie lub pokrowce. Ponadto nie należy kierować gorącego nawiewu wprost na przemarzniętą szybę – może pęknąć.

Zima to szczególnie trudny czas dla samochodów, należy więc szczególnie o nie dbać, w Auto Serwisu Wadowicka wykonamy bezpłatnie nie tylko przegląd na linii diagnostycznej, ale tez diagnostykę komputerową oraz udzielimy odpowiedzi na wszelkie pytania.