PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Zamarznięty zamek w samochodzie. Jak się z nim uporać?

  25 Listopada 2016

Zamarznięty zamek w samochodzie. Jak się z nim uporać?

Prawdziwa, śnieżna zima jeszcze przed nami, ale już, szczególnie rano, temperatura spada poniżej zera

Do tego delikatne opady deszczu i nasze wejście do samochodu może zostać skutecznie utrudnione. Wszystko za sprawą zamarzniętych zamków i uszczelek. Niestety w takich sytuacjach odmrażacz w spreju może okazać się niewystarczający. Więc co robić?

   

Uważaj na lakier

Walka z lodem nie jest łatwa i może skończyć się uszkodzeniem lakieru, wycieraczek, klamek, a nawet pęknięciem szyby. Jak uniknąć takich problemów? Według specjalistów, odmrażanie samochodu najlepiej zaczynać od drzwi kierowy. Dzięki temu będziemy mogli uruchomić silnik i ogrzewanie, które pomoże nam pozbyć się lodu z karoserii. Warto pamiętać o tym, żeby lód z drzwi usuwać bardzo delikatnie. Jeśli warstwa jest naprawdę gruba, dobrze polać drzwi ciepłą, ale nie gorącą, wodą. W przeciwnym razie możemy uszkodzić lakier, a szyby mogą pęknąć.

Jak odmrozić zamek?

Jeśli chodzi o odmrożenie zamka, najlepiej użyć do tego wkładki w kształcie kluczyka, zasilanej bateriami. Wkładka nagrzeje się i stopi lód. Pamiętaj, żeby nie włączać przymarzniętych wycieraczek i nie próbuj na siłę odciągać piór od szyb. Poczekaj aż samochód się rozgrzeje, wtedy same się odczepią.

Jeśli chcesz być pewien, że twój samochód jest odpowiednio przygotowany do zimy, przyjedź do Auto Serwisu Wadowicka na bezpłatny przegląd. Co więcej, jeśli zarezerwujesz drogą elektroniczną stanowisko na bezpłatny przegląd i skorzystasz z niego, otrzymasz od naszej firmy upominek niespodziankę.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.