PL EN UA

  Wszystkie artykuły

Płyny w samochodzie. Wszystko co musisz wiedzieć o ich wymianie.

  24 Sierpnia 2016

W każdym samochodzie znajduje się kilka rodzajów płynów eksploatacyjnych, które odpowiadają za ochronę przed zniszczeniem poszczególnych podzespołów i umożliwiają ich prawidłowe funkcjonowanie. Ważne, aby każdy kierowca pamiętał o okresowej wymianie i na bieżąco kontrolował poziom tych cieczy.

Płyn hamulcowy bezpośrednio odpowiada za sprawność układu hamulcowego. Trzeba wymieniać go co dwa lata lub po przejechaniu 60 tysięcy kilometrów. Jeśli płyn zacznie zmieniać kolor z brązowo-żółtego na szary, to znak, że trzeba go wymienić. Inny ważny płyn w samochodzie, który należy regularnie kontrolować to płyn chłodniczy. Jego zadaniem jest odbieranie nadmiaru ciepła z silnika oraz ochrona przed korozją i zamarzaniem wnętrza układu chłodniczego. Z racji tego, że z czasem płyn chłodniczy ulega zabrudzeniu i starzeje się, należy wymieniać go co 3 lata. Inne płyny, o których również nie powinniśmy zapominać, to płyn wspomagania kierownicy i płyn do spryskiwacza. Na bieżąco trzeba kontrolować ich poziom i uzupełniać zbiorniki.

Jeśli chcesz być pewien, że poziom płynów w twoim samochodzie jest odpowiedni, udaj się na okresowy przegląd samochodu. W Auto Serwis Wadowicka przygotowaliśmy promocję, w ramach której każdy klient, który dokona okresowego przeglądu swojego auta, otrzyma od nas diagnostykę komputerową gratis.

Umów się na
bezpłatny przegląd
Twoje samochodu

UMÓW SIĘ

Przegląd jest bezpłatny i bez zobowiązań

Kończy Ci się ważność
przeglądu rejestracyjnego
samochodu?

Umów się na przegląd!

UMÓW SIĘ

Ceny urzędowe i jednolite w całym kraju

Inne artykuły:

Gwarancja na wykonane usługi i zamontowane części honorowana na terenie całej Polski.