Jak działa układ paliwowy?

 

ferrari-2151243_1920

Główną funkcją układu paliwowego jest napełnienie cylindrów paliwem i powietrzem w takiej ilości, by gwarantowała poprawny przebieg spalania. Niezwykle istotne jest również, by miara ta była wystarczająca do powstania energii cieplnej w odpowiedniej ilości.

Niegdyś mogliśmy wyróżnić dwa typy zasilania silników: gaźnikowy i wytryskowy. W pierwszym przypadku przefiltrowane powietrze podawane przez pompę paliwową, mieszało się z paliwem w gaźniku. Przez swoje liczne niedociągnięcia i wady nie jest już stosowany w nowoczesnych pojazdach. Coraz częściej wykorzystywane zostaje bowiem zasilanie wytryskowe.

W zależności od sposobu zapalania mieszanki paliwowo – powietrznej możemy wyróżnić silnik o zapłonie iskrowym, a także o zapłonie samoczynnym. Zapłon iskrowy jest wtedy, gdy mieszanka zapalana jest w komorze spalania za pomocą dodatkowego urządzenia. Zapłon samoczynny występuje, gdy mieszanka ulega samozapaleniu w komorze spalania, a reakcja ta zachodzi pod wpływem wysokiej temperatury.

W Auto Serwis Wadowicka gwarantujemy fachową poradę i profesjonalne usługi. W naszej ofercie znajduje się zarówno naprawa jak i wymiana układu paliwowego. Warto zadbać o swój samochód, by służył nam wiele lat!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *