Poduszki powietrzne

pexels-photo-28597 (1)

Poduszki powietrzne są jednym z najważniejszych elementów pasywnego systemu bezpieczeństwa w samochodzie. Obok pasów odpowiadają za nasze bezpieczeństwo w trakcie jazdy i niejednokrotnie ratują życie. Dlatego tak istotne jest prawidłowe działanie poduszek powietrznych, by w razie ewentualnego zdarzenia drogowego zareagowały poprawnie.

Poduszka powietrzna składa się z trzech części. Jedną z nich jest poduszka wykonana najczęściej z nylonowo-bawełnianej tkaniny. Kolejnymi są układ uaktywniający i generator gazu aktywowany zapalnikiem. O wystrzeleniu poduszki decyduje jednostka sterująca. Czas napełnienia takiego worka jest niezwykle krótki. W zaledwie 20-30 milisekund osiąga swoje docelowe rozmiary, a dzieje się to z prędkością ponad 300 km/h.

Błyskawicznie po napełnieniu poduszki następuje ujście powietrza. Proces ten jest niezwykle istotny, bo w przeciwnym wypadku istniałoby niebezpieczeństwo wystąpienia dodatkowych obrażeń wśród pasażerów. Zdarzają się przypadki, w których poduszka powietrzna w procesie nadmuchiwania złamie nos pasażerowi lub podbije oko, jednakże warto pamiętać, że ratuje życie.

W Auto Serwisie Wadowicka przegląd wszystkich części samochodowych dokonywany jest na najwyższym poziomie i z uwzględnieniem wszelkich procedur. Zapraszamy do naszego serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *