• Jak dbać o samochód, którym jeździmy niewiele?

  Czasami przychodzą sytuacje, kiedy musimy zrezygnować z jazdy naszym osobistym autem, na rzecz np. transportu publicznego. Przyczyną tego jest zmiana miejsca pracy, dłuższy wyjazd lub korki, które skutecznie zniechęcają nas do przekręcenia kluczyków w stacyjce naszego samochodu. Jednak auto, które przebywa przez dłuższy czas w garażu również ulega stopniowej eksploatacji. Jak należy o niego dbać, aby

 • Korozja auta – kiedy powstaje i jak można jej zapobiec?

  Korozja jest problemem, który dotyczy nie tylko starszych modeli samochodów, ale również ujawnia się nowszych pojazdach. Gdzie może się pojawić i co robić, kiedy już się uwidoczni? Poniżej krótki poradnik na temat sposobów usuwania rdzy z auta.

 • Co zrobić, kiedy samochód nie chce odpalić?

  Ujemne temperatury w okresie zimowym, powodują trudności z odpaleniem silników nawet wśród lepszych modeli samochodów. Wraz z postępującym mrozem akumulator ma coraz mniej siły, a olej gęstnieje. Co zatem należy robić, aby uniknąć kłopotów związanych z porannym rozruchem silnika?

 • Układ wydechowy auta — jak dbać i o czym pamiętać?

  Układ wydechowy to bardzo ważny element samochodu. Odpowiada za prawidłową pracę silnika, komfort jazdy oraz zmniejszenie ilości szkodliwych gazów emitowanych do atmosfery. Jego budowa nie jest zbyt skomplikowana, jednak mimo to często dochodzi do jego zaniedbania. Jak należy zatem o niego dbać, aby nasza jazda była przyjemna i bezpieczna dla nas i środowiska?

 • Jak prawidłowo dbać o czystość samochodu zimą?

  Dbanie o czystość auta w okresie zimowym jest o wiele bardziej problematyczne w porównaniu do miesięcy letnich. Niskie temperatury, gromadzące się błoto pośniegowe oraz niekorzystne działanie soli drogowej, może stanowić niemały problem nawet dla doświadczonych kierowców. Jak zatem prawidłowo dbać o czystość auta, aby mógł nam służyć przez wiele lat? Przygotowanie samochodu na okres zimowy

 • Jak nie zniszczyć szyby usuwając z niej lód?

  Oszroniony szyby samochodowe to całkiem normalny widok w miesiącach zimowych. Nieprawidłowe usunięcie z nich cząstek lodu może objawić się uszkodzeniem ich powierzchni. W jaki sposób można uniknąć tego problemu? Dobra skrobaczka to podstawa Główny problem przy odśnieżaniu stanowi przednia szyba. Na bocznych i tylnych zazwyczaj osadza się mniej lodu, jednak należy pamiętać, by też dobrze

 • Jak prawidłowo sprawdzić poziom oleju w silniku?

  Dbanie o poziom oleju w silniku jest niezmiernie ważne. Za mała jego ilość przyczynia się do zniszczenia układu korbowo-tłokowego i uszkodzenia korbowodu, co w rezultacie prowadzi do awarii całego napędu. Jego nadmiar prowadzi natomiast do uszkodzenia uszczelnień i niekontrolowanego wzrostu obrotów silnika.

 • Czym jest numer VIN?

  Numer VIN czyli Vehicle Identification Number potocznie nazywany jest numerem nadwozia. Jest niezwykle istotną informacją dla każdego posiadacza samochodu bowiem umożliwia jego identyfikację i służy określeniu konkretnego egzemplarza.

 • Jak dbać o automatyczną skrzynię biegów?

  Ostatnim razem pisaliśmy o tym, jak dbać o manualną skrzynię biegów. Tym razem zajmijmy się jej automatyczną wersją. Używając tego rodzaju skrzyni biegów, na pewno odczuwamy większy komfort jazdy. Jednak co z jej konserwacją? Czy jest tak samo łatwiejsza?

 • Jak dbać o manualną skrzynię biegów?

  Z pozoru błahy temat, ale największym poszkodowanym awarii skrzyni biegów będzie nasz portfel. Mamy kilka rad, jak uniknąć tego dużego wydatku. Wystarczy tylko wprowadzić kilka nowych zachowań podczas jazdy, które staną się naszymi nowymi nawykami.